daba

Smiltsērkšķis

Ar enerģiju pildīta oga, kas sniedz spēku

Oga ar uzmundrinošu ietekmi uz vitalitāti

Smiltsērkšķis, kas stūrgalvīgi pieķeras klinšainai augsnei, tā biezajām saknēm caururbjot neauglīgo augsni, ir izdzīvotājs un celmlauzis ar ļoti pieticīgām prasībām. Visa augšanas cikla laikā smiltsērkšķis uzskatāmi parāda spēju apvienot vitalitāti un dzīvības spēku. Tā atspoguļojas arī auga sakņu sistēmā, kas var izplesties pat 12 metru rādiusā. Augs labi jūtas arī irdenā, neauglīgā un porainā augsnē, neuzņemot no zemes barības vielas un viegli tiekot galā ar šādiem izaicinošiem augšanas apstākļiem.

 

Taču ir viena lieta, kas smiltsērkšķim noteikti nepieciešama — saules gaisma. Izturīgais augs ar cietajām, asajām lapām un daudzajiem ērkšķiem dievina sauli. Košās, zeltaini sārtās ogas absorbē saules gaismu un uzņem spēku no tās, pārvēršot saules gaismu vērtīgos vitamīnos. Grūti novācamie smiltsērkšķa augļi ir kas vairāk par skaistām ogām — tajos ir ļoti daudz dažādu vitamīnu, kas sniedz ķermenim spēku kā no iekšpuses, tā no ārpuses.

Imūnās sistēmas pastiprinātājs

Enerģiskums ir viena no smiltsērkšķa izteiktākajām īpašībām. Košajās ogās ir ārkārtīgi daudz C vitamīna, taču tajās ir arī B12 vitamīns (kobalamīns), kas ir īpaši nozīmīgs veģetāriešu uzturā. Aukstajā un tumšajā gada laikā mūsu imūnsistēma gūst labumu no ogās uzkrātās saules gaismas, kas sniedz enerģiju imūnsistēmas pašregulēšanās procesiem, ļaujot viegli absorbēt dabiskos vitamīnus. Savukārt tas palīdz paaugstināt kopējo enerģijas līmeni un stiprināt imūnsistēmu.

Saules draugs

Turklāt smiltsērkšķis ir īsts skaistuma eksperts. Augļu sēklu un mīkstuma bagātīgā eļļa pasargā ādu un stiprina tās aizsargfunkciju. Lielais linolskābes un linolēnskābes, palmitolskābes un E vitamīna daudzums remdē ādas iekaisumus. Karotenoīdi, kas piešķir smiltsērkšķa eļļai tās oranži sarkano krāsu, un auga īpašās attiecības ar gaismu, gaisu un siltumu, padara smiltsērkšķi īpaši piemērotu ādas pasargāšanai no saules radītiem bojājumiem un ādas atjaunošanai pēc šādiem bojājumiem. Smiltsērkšķis neļauj ādai kļūt sausai un palīdz nodrošināt veselīgu enerģiju mijiedarbību ādā. Smiltsērkšķa ādas kopšanas līdzekļu sērijā mēs cildinām šī auga īpašo spēju rūpēties par dzīvību un enerģiju.

Svaigs, atjaunojošs dušas krēms ar dabiskām eļļām
200 ml
Zeltainās, bagātīgās eļļas maigs pieskāriens izslāpušai ādai.
100 ml
Maigs krēms ikdienas lietošanai. Ātri iesūcas ādā.
50 ml