daba

Ratānija

Rūpējas par smaganu un zobu veselību

Ratānija ir augs, kas nekad nevarētu uzvarēt skaistumkonkursā. Šis kuplais krūms ir iecienījis sausas un klinšainas vietas, un pirmajā acumirklī tas var šķist neizteiksmīgs.

Viegli aizmirst

Ratānija ir augs, kas nekad nevarētu uzvarēt skaistumkonkursā. Šis kuplais krūms ir iecienījis sausas un klinšainas vietas, un pirmajā acumirklī tas var šķist neizteiksmīgs. Taču, tāpat kā daudziem citiem augiem, kam bieži nepievēršam uzmanību, arī šim piemīt apbrīnojamas īpašības. Augs ir sastopams Andu pakājē Bolīvijā, Peru un Ekvadorā, kur vietējie iedzīvotāji vienmēr uzskatījuši ratāniju par ārstniecības augu, it īpaši mutes gļotādas iekaisuma ārstēšanai.

 

Pateicoties ratānijas augošajai popularitātei, tās eksporta apjomi pēdējo gadu laikā ir ievērojami auguši, tādēļ auga eksistence ir apdraudēta. Šī iemesla dēļ jau 40 gadus mēs iegūstam ratāniju no īpaši izvēlētām vietām Peru, kur tās tiek vāktas ilgtspējīgā un sociāli atbildīgā veidā. Cilvēku un dabiskās vides aizsardzībai ir īpaša vieta mūsu sirdīs.

Ievērojams iekšējās vērtības

Ratānijas auga saknē ir nomierinoši tanīni, tādēļ tās spirta ekstraktu jau vairākus gadus izmantojam savos mutes kopšanas līdzekļos. Auga saknes sarkanīgā krāsa saglabājas pat gala produktā. Minētie tanīni stiprina smaganas, tajā pašā laikā mazinot mutes dobuma iekaisumu. Veselīga mute ar stipriem zobiem ir ne vien skaistuma un ērtības elements, bet arī svarīgs visa organisma veselības faktors.

Mūsu labākā dabiskā zobu pasta jutīgām smaganām
75 ml