daba

Lavanda

Atslābinošs brīnums, kas remdē gan ķermeni, gan dvēseli

Nomierinošs brīnums, kas nomierina ķermeni un dvēseli.

Violeti lauki, cik tālu vien sniedzas skatiens. Silts vējš noglāsta ziedus, un klusajā ainavā uzvirmo spēcīgs lavandas aromāts. Tipiska aina no brīvdienām Provansā? Varbūt, taču pastāv arī cits variants, jo lavanda īpaši iecienījusi arī Moldovas melnzemi. Mēs sadarbojamies ar 200 nelieliem Moldovas lauksaimniekiem, no kuru ražas iegūtā lavandas ēteriskā eļļa piešķir tās nomierinošo aromātu daudziem mūsu produktiem.

Klasika aromaterapijā

Nelielo krūmu ar sudrabotajām lapām cilvēki kopš senseniem laikiem iecienījuši kā līdzekli, ko var pievienot vannas vai drēbju mazgāšanas ūdenim, piešķirot tam nomierinošu iedarbību. Lavandas vārds, iespējams, cēlies no latīņu valodas vārda lavare — „mazgāt”. Ir daudz stāstu un mītu par lavandu, daži no tiem ir patiesi, taču mūsdienās bieži vien nav iespējams to pierādīt. Piemēram, Ēģiptes faraona Tutanhamona kapā tika atrasti trauki ar ziedi, kas pat pēc 3000 gadiem smaržoja pēc lavandas. Iespējams, Senās Ēģiptes iedzīvotāji izmantoja lavandu mūmiju iebalzamēšanai.

Relaksē visu ķermeni

Lavandas aromāts kļuvis arī par aromterapijas klasiku. Auga violetā krāsa priecē acis, savukārt ēteriskā eļļa nomierina centrālo nervu sistēmu. Patiesībā lavandai ir nomierinoša ietekme uz visu ķermeni — auga eļļas sastāvdaļas palīdz pret satraukumu, bezmiegu, krampjiem, pat pret sirds un asinsvadu slimībām un gremošanas traucējumiem. Šī senā ārstniecības auga regulējošā iedarbība palīdz līdzsvarot ķermeni un dvēseli pēc satraukuma pilnas dienas. Cilvēki, kam vakarā ir grūti aizmigt, var izmantot lavandas līdzekļus mazgāšanās laikā vai iemasēt ādā Lavandas nomierinošo ķermeņa eļļu un pēc tam izbaudīt saldu miegu.

Ideāla nomierinošā eļļa normālai un sausai ādai
100 ml