daba

Kvieši

Palīdzība galvas ādas struktūrai un līdzsvaram

Palīdz matu un galvas ādas līdzsvara veselībai.

Kvieši, ko raksturo augšup vērstie stublāji un blīvās vārpas, bieži tiek uzskatīti par svarīgāko graudaugu. To mēdz dēvēt arī par centrālo graudaugu. Tas atrodas līdzsvarā starp kosmosu un zemi, uzskatāmi parādot visu pamatelementu — zemes, ūdens, gaisa un uguns — līdzsvaroto mijiedarbību. Tādēļ augā ir ļoti daudz vielu un silīcijskābes.

Viens no vecākajiem augiem cilvēces vēsturē

Kvieši ir viens no pirmajiem kultūraugiem, pirms kura cilvēki ir audzējuši tikai kukurūzu. Vācu valodas vārdu Getreide („labība”) senaugšvācu valodā rakstīja kā gitregidi — šī vārda nozīme ir „īpašums”, „raža” vai „nesamais”. Kvieši vislabāk simbolizē ražu ne tikai iekšēji, ar savu uzturvērtību, bet arī ārēji — ar labības daudzumu. Kviešu stiebri nenoliecoties spēj noturēt vārpas, kuru svars vairākas reizes pārsniedz stiebra svaru. Šķiet, ka visi spēki, kas varētu veicināt pārmērību, augšanu un formas veidošanos, kviešos ir apspiesti un novirzīti uz līdzsvarotām starpnieka funkcijām. Kviešu atturība par labu visu pamatelementu līdzsvarotai mijiedarbībai rūpējas par nobriedušu graudu bagātīgumu. Graudos ir īpaši daudz kviešu asnu eļļas, linolskābes un linolēnskābes, kā arī E vitamīna, kam ir antioksidanta iedarbība.

Reāla ārstēšana matu struktūrai

Tā kā visas kviešu sastāvdaļas ir līdzsvarā, kviešu asnu eļļa būtiski uzlabo asinsriti galvas ādā un padara to stingru un elastīgu. Savukārt barojošās vielas (E vitamīns un lecitīns) ļoti labi rūpējas par matu struktūru. Kviešu asnu eļļā esošās polinepiesātinātās taukskābes var palīdzēt veicināt matu sakņu šūnu veidošanos, dabiski palīdzot pret matu izkrišanu. Kviešu asnu eļļa harmonizē galvas ādas anabolisma un katabolisma procesus: Tiek palēnināta blaugznu veidošanās un galvas ādā tiek atjaunots veselīgs līdzsvars, kas ir ārkārtīgi svarīgs skaistiem matiem. Pateicoties daudzajām labajām īpašībām, esam izvēlējušies kviešus par ideālo struktūras un līdzsvara augu. Ja galvas ādas līdzsvars ir izjaukts, kviešu harmonizējošā iedarbība ātri sniegs palīdzību. Formula ir pavisam vienkārša: veselīga galvas āda = skaisti mati.