daba

Kliņģerīte

Iemīļots dārza augs ar izcilām dziednieciskām, remdinošām un atjaunojošām īpašībām

Kliņģerīte, ko sirsnīgi mēdz dēvēt arī par dzelteno ilzīti, ir svarīgs un populārs krāšņuma un ārstniecības augs, kas atrodams daudzos dārzos.

Kliņģerīte, ko sirsnīgi mēdz dēvēt arī par dzelteno ilzīti, ir svarīgs un populārs krāšņuma un ārstniecības augs, kas atrodams daudzos dārzos. Grūti atrast citu augu, kas būtu tikpat daudzpusīgs un iedarbīgs, tādēļ kliņģerītes kā ārstniecības augu audzē jau vairāk nekā 80 gadus.

Tā popularitāti guvusi ne tikai kā ārstniecības augs. Starojošos, saulainos un enerģiskos ziedus kā krāšņumaugu bija iecienījuši arī grieķi un romieši, indieši un arābi. Pateicoties kliņģerīšu zeltainajai krāsai, tās kopš seniem laikiem izmantotas kā krāsviela auduma, pārtikas un kosmētikas ražošanā. Eiropā, kur kliņģerītes sāka audzēt Viduslaiku beigās, tās ātri vien kļuva par iecienītu pārtikā un ārstniecībā izmantotu augu.

Uzkrāj enerģiju no saules

Enerģētiskās kliņģerītes apvieno ūdens un uguns elementus, jo auga sulīgajās, mitrumu uzglabājošajās lapās un stublājos atrodami sildoši, aromātiski sveķi. Kliņģerīšu koši dzeltenie, oranžie un sarkanie ziedi absorbē ļoti daudz saules gaismas un siltuma. Auga aktīvās sastāvdaļas palīdz cīņā pret iekaisumu un veicina jaunu audu veidošanos, savukārt karotinoīdi, flavonoīdi un ēteriskās eļļas pasargā ādu no ārējās ietekmes. Tādēļ īpaši augstu tiek vērtētas kliņģerītes enerģētiskās un atjaunojošās īpašības, kas pasargā ādu un saglabā veselīgu ādas struktūru. Turklāt kliņģerītei ir remdinoša, atjaunojoša ietekme uz ādu, kas zaudējusi dabisko līdzsvaru — sausu, iekaisušu vai stresam pakļautu ādu.

Atjaunojošas īpašības ādai

Pateicoties auga nomierinošajām un atjaunojošajām īpašībām, kliņģerīte ir lieliski piemērota jaundzimušo un mazuļu maigajai ādai. Zīdaiņu un mazu bērnu āda veido sildošu aizsargslāni ar tauku krājumiem, kas nodrošina iekšējo orgānu pareizu darbību. Taču bērnu āda nespēj pati pielāgoties pēkšņām temperatūras maiņām. Tai ir nepieciešams papildu atbalsts — mīlestība un rūpes, apģērbs un sildoši līdzekļi. Šeit talkā nāk kliņģerītes remdējošie ekstrakti, kas palīdz attīstīt bērnu ādas aizsargājošās funkcijas.

Pateicoties efektīvajām atjaunojošajām un aizsargājošajām īpašībām, kliņģerīte ir daudzu mūsu produktu galvenā sastāvdaļa. Šī saulainā auga tinktūras un eļļas ekstrakti ir atrodami aptuveni 30 mūsu ārstniecības un kosmētikas līdzekļos. Kliņģerīte ir nepieciešama bērnu ādas attīstībai, tādēļ šis augs vairāk nekā 50 gadus bijis mūsu zīdaiņu un mazuļu kopšanas līdzekļu galvenā sastāvdaļa.

Jutīgas ādas maiga aizsardzība pret iekaisumu
75 ml
Dabiska eļļa bērnu maigajai ādai
200 ml
Maigi attīra un baro mazuļu jutīgo ādu
200 ml
Maigai un dabiskai bērna mazgāšanai gan vannā, gan dušā.
200 ml
Maigākā izvēle jutīgai ādai
100 g
Palīdz nomierināt un atslābināt mazuli pēc aktīvas dienas.
200 ml
Mazuļu maigās ādas aizsardzības skarbos laika apstākļos
30 ml
Maigi mitrinošs un nomierinošs pieniņš jutīgai ādai
200 ml
Bagātīgs intensīvas iedarbības krēms bērnu ādas kopšanai
75 ml
Zobu pasta bez mentola, ar dabiskiem augu ekstraktiem un minerālvielām
75 ml
Jutīgas ādas maiga, intensīva kopšana un masāža
100 ml
Mazuļu neaizsargātās ādas maiga aizsardzība un mitrināšana
50 ml