daba

Īriss

Uztur ādas sausuma un mitruma līmeni

Palīdz kombinētai ādai uzturēt mitrumu – ne pārāk sausa, ne pārāk taukaina.

Īriss ļoti sen pazīstams kā apbrīnojams dekoratīvais augs, bet kopš seniem laikiem zināmas arī auga ārstnieciskās īpašības. Šis augs pat izpelnījies karalisko atzinību — īriss rotā slaveno Francijas karaļu Burbonu dinastijas ģerboni. Gadu gaitā īriss mūs ir pārsteidzis ar kādu īpašu spēju — tā enerģiskais saknenis tik labi uztur mitrumu, ka īriss spēj pārciest ārkārtējus slapjuma vai sausuma periodus.

Īriss rūpīgi uztur mitruma līdzsvaru, pastāvīgi piegādājot, vācot, uzturot un uzglabājot mitrumu, ko palīdz nodrošināt mitrumu uzturošās gļotas un uzsūcošās vielas, piemēram, saknenī esošais cukurs un ciete. Taču tajā pašā laikā īrisa lapu un stublāja struktūra palīdz tam ļoti mitros apstākļos. Par to rūpējas vienkāršās, stingrās, uz augšu vērstās plūdlīnijas formas lapas un unikālās formas ziedi.

Paraugs jaunai ādai

Tādēļ, kad runa ir par mitruma regulēšanu, īriss ir ideāls piemērs ādai. Pateicoties minētajām īpašībām, īriss lieliski palīdz jauniešu ādai. Ja pastāv ideāls līdzsvars starp optimālo ādas mitrumu un nevainojamu izskatu, normāla, veselīga jauna cilvēka āda ir samtaini mīksta, stingra, rožaini sārta, ne pārāk taukaina un ne pārāk sausa. Taču ap 20 gadu vecumu mūsu dzīvē notiek dažnedažādas pārmaiņas — jaunieši nostājas uz savām kājām, izmēģina visus iespējamos dzīves aspektus un gūst jaunu pieredzi. Šis pārmaiņu laiks bieži atspoguļojas arī uz ādas, it īpaši intensīvajos eksperimentēšanas gados (21–28). Šajā dzīves posmā āda bieži tiek pakļauta ārkārtējām situācijām, kuru rezultātā tā var kļūt jutīga, sausa un netīra un bieži iekaist.

Galvenais līdzsvarā

Tieši te varam vilkt paralēles ar īrisu — cilvēkiem ir izcila spēja līdzsvarot ikviena orgāna reģenerācijas un deģenerācijas funkcijas. Arī īriss, pateicoties tā mitruma savākšanas un apstrādes spējām, spēj lieliski līdzsvarot galējības. Īrisu skaistums, košums un ilgmūžība ir atkarīga no auga spējas līdzsvarot mitrumu, pēc nepieciešamības to izmantojot lielākā vai mazākā apjomā. Apvienojumā ar džodžobas eļļu un remdinošo burvju lazdu īriss maigi regulē ādas mitruma līmeni, līdzsvarojot to un ļaujot jaunu cilvēku ādai atgūt tās dabisko skaistumu.

Baro un atjauno mitruma līdzsvaru
30 ml
Ilgstoši mitrina un ātri uzsūcas
30 ml
Intensīvi mitrina un līdzsvaro ādu
30 ml