daba

Granātābols

Līdzsvara speciālists, kas stimulē un atjauno dzīvību

Lai gan no ārpuses granātābola (punica granatum) augļi izskatās trausli un sausi, to mīkstums ir pārsteidzoši bagātīgs un sulīgs. Granātābola daudzās sēklas ieskauj sulīgs, sarkans mīkstums, tādēļ sēklas atgādina mazas, dārgakmeņiem līdzīgas odziņas.

Simbols skaistumam un spēkam

Daudzas kultūras granātābolus pazīst jau vairākus tūkstošus gadu. Granātābols, kura pirmsākumi meklējami Senajā Persijā (mūsdienu Grieķijas, Turcijas, Irānas un Irākas teritorijā), joprojām galvenokārt tiek audzēts Vidusjūras reģionā, Tuvajos Austrumos un Indijā. Šajās kultūrās granātābola auglis kopš senseniem laikiem ir uzskatīts par skaistuma, auglības, juteklības un spēka simbolu. Augs var sasniegt cienījamu vecumu — daži granātkoki var sasniegt 200 gadu vecumu. Pēdējo gadu laikā granātāboliem atrasts jauns pielietojums ēdiena gatavošanā un kosmētikā.

Zinātniski pierādītas īpašības

Pateicoties lielajam polifenolu daudzumam granātābolu sēklu eļļā, tā darbojas kā antioksidants un atjaunojošs līdzeklis. Polifenoli ir dabiskas ķīmiskas vielas, kas lieliski palīdz cīņā pret brīvajiem radikāļiem — vielām, kas atbildīgas par ādas un šūnu paātrinātu novecošanos. Granātābolu sēklu eļļa atjauno ādas šūnu enerģiju, dabiski nostiepjot ādu un padarot to gludu. Vairāki zinātniskie pētījumi pēdējā laikā ir apstiprinājuši granātābolu daudzās pozitīvās īpašības.

Pastāvīga izaugsme

Augļu spēcinošo un atjaunojošo iedarbību uz ādu vēl efektīvāku padara tas, ka šī auga augšanas procesi nenotiek secīgi, ar izteiktām pauzēm starp augšanas posmiem. Tā vietā augšanas procesi saplūst kopā, pārklājas un notiek vienlaicīgi — gluži kā cilvēka dzīves posmi. Vislielāko labumu no granātābola pozitīvajām īpašībām gūst cilvēki, kas sasnieguši 40 gadu vecumu. Šajā dzīves posmā mēs atskatāmies uz savu pieredzi un spējam saprast, kas mēs esam un kas neesam. Kad kļūstam vecāki, mūsu āda mainās — tai ir mazāk enerģijas, ādas atjaunošanās procesi kļūst lēnāki un tās sacietēšanu vairs nevar automātiski novērst vienas nakts laikā.

Galvenais pārejai

Šeit var ievērojami palīdzēt granātābols. Tas darbojas kā starpnieks starp jauneklīgo un nobriedušo, ļaujot tiem saplūst vienā, veidojot dinamiskuma un atjaunošanās struktūru. Granātābolu sēklu eļļa stabilizē un nomierina ādu pārmaiņu laikā, veidojot iekšējā un ārējā skaistuma saskaņu un iedrošinot mūs mierīgi raudzīties nākotnē.

Tūlītēji mitrina un atjaunina šūnas
30 ml
Maigas krēmveida dušas ziepes ar juteklisku aromātu
200 ml
Pasargā novecojošu ādu no apkārtējās vides nodarītā kaitējuma.
50 ml
Tvirtina ādu, antioksidanti aizsargā šūnas
40 ml
Maiga eļļa ar antioksidanta iedarbību, kas ļauj ādai saglabāt mirdzumu.
100 ml