Stāsts par mums sākas ar vīziju

Kā mūsu dibinātāji lika jaunus pamatus medicīnā un ādas kopšanā, un kā viņi turpina mūs iedvesmot pašlaik – lai veselība un skaistums var uzplaukt harmonijā ar dabu un cilvēku.

Mūsu vīzija – veselīga pasaule

Pirms Weleda dibināšanas Rūdolfs Šteiners 1920. gadā nolasīja pirmo lekciju kursu ārstiem. To organizēja ķīmiķis Oskars Šmīdels. Gadu vēlāk Rūdolfs Šteiners uzņēmās Oskara Šmīdela Šveicē dibinātās laboratorijas Goetheanum vadību. Komerciāla zāļu un ādas kopšanas līdzekļu ražošana sākās Vācijas pilsētā Švābišgmindē. Tajā pašā gadā Ita Vegmane Šveicē nodibināja pašreizējo Ārleshaimas klīniku. Pamatojoties uz antropozofijas iedvesmotām jaunām idejām, mūsu dibinātāji īstenoja drosmīgu vīziju par cilvēku un dabas satuvināšanu.

Kas ir antropozofija?

Antropozofija nodarbojas ar saikņu izzināšanu. Izprotot harmonisko saikni starp cilvēkiem un augiem, mēs uzņēmumā Weleda spējam radīt labākus dabiskos līdzekļus.

Antropozofijas principiem atbilstošu zāļu izgatavošanā tiek ņemts vērā holistisks skatījumu uz cilvēku, lai veicinātu veselīgu līdzsvaru starp ķermeni, prātu un garu.

Uzņēmuma nosaukums Weleda atspoguļo dziļo saikni starp cilvēkiem un dabu. Par veledām tika sauktas viedas dziednieces.

Kas iedvesmoja mūsu dibinātājus

Weleda dibināja cilvēki, kas alka pēc labākas nākotnes un bija jauna virziena aizsācēji. Ārste Ita Vegmane un filozofs un zinātnieks Rūdolfs Šteiners saskatīja saikni starp dabu un cilvēka ķermeni, prātu un garu. Viņi sāka ražot zāles un ķermeņa kopšanas līdzekļus ar dabiskām sastāvdaļām. Šī saikne starp cilvēkiem un dabu vērojama un manāma gan līdzekļos, ko radām jūsu veselībai un skaistumam, gan arī mūsu uzņēmējdarbības pieejā.

No medicīnas kursa līdz ārstniecības augu dārzam

  • 1920. gadā Rūdolfs Šteiners nolasīja virkni lekciju ārstiem un medicīnas studentiem. Tas tiek uzskatīts par pirmo kursu ārstiem un iezīmēja antropozofās medicīnas aizsākumus.
  • 1920. gadā septembrī ārste Ita Vegmane Ārlesheimā, Šveicē, iegādājās “mazu mājiņu ar lielu ābeli”. 1921. gadā tā kļuva par pasaulē pirmo antropozofijas klīniku – Ārlesheimas klīniku, sauktu arī par Itas Vegmanes Antropozofijas klīniku.
  • 1921. gadā Švābišgmindē, Vācijā, tika uzsākta komerciāla farmaceitisko un ādas kopšanas līdzekļu ražošana.
  • 1922. gadā Vācijas pilsētā Švābišgmindē tika ierīkots pirmais ārstniecības augu dārzs. Patlaban astoņos Weleda dārzos visā pasaulē mēs audzējam ārstniecības augus atbilstoši biodinamiskās lauksaimniecības principiem.

Mūsu līdzekļi pieejami visā pasaulē

Ārsti, farmaceiti un domubiedri ir apvienojuši spēkus un nodibinājuši paši savas Weleda pārstāvniecības visā pasaulē. Pašlaik mūsu zāles un dabiskos kosmētiskos līdzekļus varat iegādāties vairāk nekā 50 valstīs. Weleda ir meitasuzņēmumi 20 valstīs. Izejvielas mēs iegūstam visā pasaulē. Tā kā mūsu uzņēmums ir viens no Ētiskas Bioloģiskās tirdzniecības apvienības (UEBT) iniciatoriem un biedriem, mēs raugāmies, lai stingrie ētiskie kritēriji tiek piemēroti visās mūsu dabisko izejvielu piegādes ķēdēs. Astoņos Weleda dārzos visā pasaulē mēs audzējam ārstniecības augus atbilstoši biodinamiskās lauksaimniecības principiem.