Farmaceitisko produktu ražošana

Augstvērtīgi materiāli un unikāli ražošanas procesi ļauj iegūt pirmšķirīgus farmaceitiskos produktus

Savu farmaceitisko produktu ražošanā mēs izmantojam tikai augstākās kvalitātes izejmateriālus ar pārbaudītu izcelsmi. Lai uzturētu šo augsto standartu, mēs audzējam ārstniecības augus savos īpašajos ārstniecības augu dārzos. Mūsu farmaceitisko produktu apstrāde atbilst farmakopejām un tās pamatā ir trīs galvenie elementi: īpašs ritmisks process, pakāpenisks sildīšanas process un mūsu unikālās metālu un minerālvielu apstrādes metodes.

Augstākās kvalitātes izejmateriāli

Antropozofijas medicīnā būtiska ir ne tikai vielas sastāvdaļu ārstnieciskā iedarbība, bet arī vielas izcelsme un apstrāde — vielas pilna biogrāfija. Galvenais rādītājs ir kvalitāte, no kura izriet viss pārējais — izcila kvalitāte, tīrība un autentiskums ir mūsu ārstniecības līdzekļu sastāvdaļu galvenās prioritātes.

 

Partnerattiecības augiem, kurus nevar kultivēt

Lai to nodrošinātu, uzņēmumam Weleda ir savi ārstniecības augu dārzi, tostarp lielākais ārstniecības augu dārzs Eiropā — aptuveni 65 hektāros biodinamiski apstrādātas zemes aug 180 sugu ārstniecības augi.  Weleda ārstniecības produktos ir iekļautas šo augu dziedējošās sastāvdaļas, taču mēs atbalstām ekoloģiskas un kontrolētas ārstniecības augu audzēšanas projektus visā pasaulē. Dažas sastāvdaļas tiek iegūtas regulāri pārbaudītās vietās, kur savvaļas augus var droši vākt to dabiskajā vidē.

 

Būtiskas antropozofijas medikamentu sastāvdaļas ir arī neorganiskas vielas, dzīvnieku valsts produkti un metāli. Medikamentu ražošanā tikpat nozīmīgs ir arī izejmateriālu sastāvs. Mēs neiegādājamies gatavus metālus un minerālvielas, kas mums nepieciešamas, bet gan paši sagatavojam neapstrādātas vielas.

Farmaceitiskās ražošanas procesi

Lai nodrošinātu Weleda medikamentu kvalitāti un efektivitāti, nozīmīgi ir ne tikai augstvērtīgi izejmateriāli, bet arī farmaceitiskās ražošanas procesi, kuros izejmateriāli tiek apstrādāti, un īpašās produktu receptes. Izejmateriālu apstrādē mēs ievērojam būtiskākās farmakopejas, tostarp valsts iestāžu kvalitātes standartus, un piekrītam valsts iestāžu veiktajām regulārajām pārbaudēm. Regulāri tiek ņemti izejmateriālu paraugi, kurus pārbauda, lai nodrošinātu, ka izejmateriālos nav pesticīdu, smago metālu un baktēriju vai sēnīšu.

Weleda izejmateriālu apstrādē ir trīs īpaši posmi — īpašs ritmisks process, pakāpenisks sildīšanas process un mūsu unikālās metālu un minerālvielu apstrādes metodes. Mums ir arī trīs unikāli ražošanas procesi, ko izmanto tikai Weleda: metāla spogulis, metāla izmantošana audzēšanā un Rh metode.

Metāla spogulis

Metāla spogulis ir konkrēta metāla „atjaunošanas līdzeklis”. Šajā ražošanas procesā metāls tiek sašķidrināts un iztvaicēts, vienmērīgi palielinot temperatūru vakuumā. Metāls šī procesa laikā atstarojas uz stikla kolbas sieniņām, veidojot tādu kā metāla spoguli. Metāls, kas, iespējams, ir miljons gadu vecs, tiek attīrīts un atjaunots. „Jaunais” metāls ir daudz aktīvāks un efektīvāks par „veco” metālu.

Metāla izmantošana audzēšanā

Metāla „nomērdēšanas” procesā no rūdas vai dabā sastopama metāla tiek pagatavots šķīstošs līdzeklis. Ar to tiek „mēslota” augsne, kurā var audzēt ārstniecības augus. Augi ziedēšanas laikā tiek novākti un izmantoti kompostā, bet nākamajā gadā ar kompostu tiek mēslota augsne konkrētas sugas augiem. Šis process tiek atkārtots vēlreiz, un trešās paaudzes augi tiek izmantoti ārstniecības produktos. Tādējādi nedzīvais metāls kļūst par dzīvības procesa daļu, saņem stimulu un tiek padarīts efektīvāks.

Rh-metode

Izmantojot Rh metodi (Rh apzīmē ritmu), no svaigiem augiem tiek gatavoti ūdeni saturoši līdzekļi. Augu izspiestās sulas vairākas reizes uzsilda līdz 37 °C un no rīta ritmiski sakrata. Vakarā sulu atdzesē līdz 4 °C un atkal ritmiski sakrata. Ja šādi pagatavoti produkti tiek uzglabāti noslēgtos traukos un vēsumā, tajos nav jāpievieno konservanti. Ūdeni saturošie Rh šķīdumi ir pieejami tikai 20 ml iepakojumos, jo atvērta iepakojuma derīguma termiņš ir ļoti mazs. Šī metode lieliski noder bērnu ārstniecības produktu gatavošanai, jo produktiem nav jāpievieno spirts kā konservants.

Visaptveroša veselība

Veselība ir nepārtraukts process

Salutoģenēzes uzdevums antropozofijas medicīnā ir radīt skaidru „saistības sajūtu”.

Salutoģenēze

Integrēta medicīna sistēma

Antropozofija ir medicīnas sistēma, kas atbalsta un papildina tradicionālo medicīnu.

Antropozofijas medicīna

Līdzsvara atjaunošana

Antropozofijas terapijas procesa pamatā ir četru organizatorisko principi.

Terapijas metodes