Antropozofijas medicīna

Kompleksas medicīnas prakse

Weleda praktizē antropozofijas medicīnu un tic, ka tā ir efektīva. Šī medicīnas sistēma radās 20. gs. divdesmito gadu sākumā, un tā ir guvusi plašu atzinību Eiropā. Antropozofija ir medicīnas sistēma, kas atbalsta un papildina tradicionālo medicīnu. Sistēmai ir holistiska pieeja, un tajā tiek izmantoti gan tradicionāli, gan antropozofijas medikamenti. Ārstēšanas process, kā arī terapijas un medikamentu izvēle tiek īpaši pielāgota katram pacientam, cenšoties uzsākt procesu, kas stiprinās pacienta dabisko spēju dziedēt sevi.

Vēsture

Antropozofijas konceptu izstrādāja austriešu filozofs Rūdolfs Šteiners (1861–1925), un tā mērķis ir noskaidrot, kādā mērā cilvēks apzinās savu iekšējo pasauli un dzīvo saskaņā ar apkārtējo vidi un sabiedrību. Antropozofijas izveidi turpināja holandiešu ārste un Weleda līdzdibinātāja Ita Vegmana (1876–1943). Sistēmas pamatā ir zinātniski orientētās (tā saucamās „tradicionālās”) medicīnas rezultāti un antropozofijas zināšanas un metodes. Tā ir kompleksa medicīnas sistēma, ko neklasificē kā „alternatīvo medicīnu”. Antropozofijas medicīnu var pieskaitīt īpašām terapijas sistēmām, kuru skaitā ir arī homeopātija un fitoterapija, un tā cenšas papildināt tradicionālo medicīnu, izmantojot īpašas terapijas metodes un medikamentus.

Kādi ir antropozofijas principi?

Antropozofijas terapija vienmēr sākas ar tradicionālu diagnozi, taču ārsts vai terapeits nevadās tikai pēc slimības simptomiem. Speciālists iepazīstas ar pacienta pieredzes psiholoģiskajiem, psihiskajiem un garīgajiem aspektiem, pacienta ķermeņa spēju sevi ārstēt un spēju nepārtraukti attīstīties.

 

Saikne starp fizisko un emocionālo elementu diagnozē un ārstēšanā ir tikai viens no antropozofijas medicīnas unikālajiem pamatprincipiem. Turklāt ārsts vai terapeits iepazīstas ar pacienta personību un rakstura īpašībām, tajā skaitā fizisko ķermeņa uzbūvi un ķermeņa valodu — kustību plūsmu, rokasspiedienu, gulēšanas paradumiem, karstuma/aukstuma nepanesību, elpošanu un fiziskajiem ritmiem.

Cilvēks tiek apskatīts un izprasts četrās dažādās plaknēs:

1)  Materiālajā jeb fiziskajā plaknē, ko var izpētīt fiziski vai tehniski kā tradicionālajā medicīnā;

2)  Dzīvības spēku plaknē jeb cilvēka vitalitātē;

3)  Garīgajā plaknē, ko var pieņemt kā psiholoģisko vai emocionālo pasauli;

4)  Individuālajā plaknē - cilvēka garīgajā individualitātē jeb raksturā, kas pazīstams arī kā ego;

 

Veidojot detalizētu slimības vēsturi un attiecīgi izvēloties konkrētajam pacientam piemērotus medikamentus, atveseļošanās procesam ārkārtīgi būtiska ir ārsta un pacienta sadarbība. Atveseļošanās ir sadarbības process, kura visos posmos ārsts iesaista pacientu, un kurā pacients aktīvi iesaistās.

Antropozofijas medicīna ir Integratīvās medicīnas un veselības akadēmiskā konsorcija (www.imconsortium.org) definētās integratīvās medicīnas labās prakses piemērs.

Produkti

Antropozofijas medikamenti tiek ražoti atbilstoši antropozofijas farmācijas principiem un procesiem. Daži no tiem tiek izmantoti arī homeopātijā, savukārt citi nav homeopātiski procesi un atspoguļo cilvēka un dabas savstarpējo saikni. Medikamentu ražošanu regulē Labas ražošanas prakses (GMP) standarti, bet medikamentu kvalitāti kontrolē oficiālo farmakopeju kritēriji un parametri.

Visaptveroša veselība

Veselība ir nepārtraukts process

Salutoģenēzes uzdevums antropozofijas medicīnā ir radīt skaidru „saistības sajūtu”.

Salutoģenēze

Unikāla farmācija

Mūsu farmaceitisko produktu apstrāde atbilst farmakopejām un tās pamatā ir trīs galvenie elementi

Ražošanas process

Līdzsvara atjaunošana

Antropozofijas terapijas procesa pamatā ir četru organizatorisko principi.

Terapijas metodes