Oskars Šmīdels

Pašpārliecināts vīrs, kurš aizsāka antropozofijas farmaceitisko līdzekļu un kosmētikas ražošanu

Dr. Oskars Šmīdels (1887. gada 30. oktobris – 1959. gada 27. decembris) bija farmaceits, antropozofijas speciālists, terapeits, Gētes sekotājs zinātnē un teosofs. Viņš studēja ķīmiju Minhenes universitātē un pēc tam kļuva par Teosofijas biedrības locekli. Pēc Rūdolfa Šteinera lekcijas noklausīšanās 1907. gadā Šmīdels kļuva par Šteinera privātskolnieku un 1912. gadā dibināja ķīmijas-teosofijas laboratoriju, kur augu krāsvielas tika pētītas saskaņā ar antropozofijas principiem. 1913. gadā viņš izveidoja savu laboratoriju, galvenokārt kosmētikas ražošanai.

Pirmie antropozofijas ārstniecības līdzekļi

Drīz pēc tam Rūdolfs Šteiners lūdza Šmīdelu pārcelt laboratoriju uz Dornahu. Uzturoties primitīvi uzslietā nojumē būvlaukumā, viņš palīdzēja pirmā Goetheanum nama apdares darbos, taču tajā pašā laikā viņš jau bija sācis ražot savus pirmos antropozofijas ārstniecības līdzekļus. 1919. gadā sākās ārstniecības produktu intensīva ražošana, sākumā ar Dr. Itas Vegmanas palīdzību, bet vēlāk ar Dr. Ludviga Nolla (1872–1930) palīdzību. Kopā ar Nollu tika izveidota vesela produktu sērija.

 

Weleda direktors 35 gadus

1922. gadā Šmīdels sāka vadīt Weleda izpētes un ražošanas nodaļu, bet 1924. gadā kļuva par visa uzņēmuma direktoru. Šajā amatā viņš pavadīja savu atlikušo dzīves daļu līdz 1959. gadam. Oskars Šmīdels joprojām ir pazīstams kā izcils farmācijas nozares celmlauzis. Viņš dibināja antropozofijas laboratoriju un uzsāka kosmētikas un farmaceitisko produktu ražošanu. Viņš arī lūdza Rūdolfu Šteineru organizēt medicīnas kursu ārstiem, kas bija galvenais stimuls antropozofijas medicīnas aktivitāšu uzsākšanai.

Vairāk

Vispasaules pētījumu metode

Antropozofiju radīja filozofs un dabaszinātnieks Rūdolfs Šteiners kopā ar saviem domubiedriem.

Antropozofija

Vīrs ar redzējumu

Rūdolfa Šteinera galvenais sniegums bija Weleda intelektuālā un garīgā pamata izveide.

Rūdolfs Šteiners