Kopš 1921. gada

Weleda - antropozofijas iedvesmots uzņēmums

Uzņēmuma pirmsākumi bija slimnīca un farmaceitiskā laboratorija, ko dibināja holandiešu ārste, austriešu filozofs un ķīmiķis-farmaceits no Minhenes. Šobrīd uzņēmums ir kļuvis par pasaules vadošo holistiskās, dabiskās un organiskās kosmētikas un antropozofijas terapijai paredzēto farmaceitisko līdzekļu ražotāju. Mūsu moto „harmonijā ar dabu un cilvēku” ir kas vairāk par saukli uzmanības piesaistīšanai — tā ir patiesa izpratnes sistēma, kas tikusi izmantota kopš uzņēmuma dibināšanas.

Kā tas sākās

Ap 1920. gadu trīs inteliģenti cilvēki, kurus interesēja jauni garīgās pasaules aspekti, piešķīra konkrētu formu jaunām idejām, ar tām aizsākot antropozofijas mācību un pētījumus. 1921. gadā Ita Vegmana (1876–1943) atvēra Klīnisko un terapeitisko institūtu Arleshaimā, Šveicē, kur pacienti tika ārstēti ar antropozofijas medikamentiem.

 

 

Vīnē dzimušais ķīmiķis Oskars Šmīdels (1887–1959) bija sadarbojies ar Dr. Vegmanu un Rūdolfu Šteineru (1861–1925) kopš ķīmijas studiju laikiem Minhenes universitātē un kopā ar Dr. Vegmanu radījis pirmo baltā āmuļa līdzekli vēža ārstēšanai, kas tiek izmantots arī mūsdienās.

Revolucionāra ideja

1920 - 1923

Trīs minētie celmlauži radīja pirmos farmaceitiskos produktus atbilstoši principam, kas līdz šim brīdim ir veidojis Weleda produktu filozofiju — ārstniecības līdzekļiem ir jāsniedz būtisks stimuls ķermeņa spējai sevi dziedēt. Šī revolucionārā ideja prognozēja to, ko šobrīd pierāda komplementārās medicīnas pētījumi — ārstēšanas procesu var uzsākt holistiski veidoti farmaceitiskie produkti, kas mudina ķermeni ārstēt sevi.

 

1920. gadā Šteiners un Vegmana dibināja Futurum AG Arleshaimā, Šveicē un Der Kommende Tag AG Štutgartē, Vācijā. Tās bija privātas akciju sabiedrības ar mērķi attīstīt ekonomiskās un garīgās vērtības. Abiem uzņēmumiem bija ķīmijas un farmācijas nodaļas, ko vadīja ķīmiķi, ārsti un farmaceiti. Minēto uzņēmumu mērķis bija iegūt finanšu resursus Freie Waldorfschule, dēvēta arī par Šteinera skolu, darbībai Štutgartē un Dornahas Garīgās zinātnes skolai Šveicē, Goetheanum telpās — arhitektūras un teātra centrā, kas vienlaikus bija arī antropozofijas kustības un Galvenās Antropozofijas biedrības centrs.

Vīrs ar redzējumu

Weleda garīgais un filozofiskais dibinātājs

Rūdolfs Šteiners

Viņa pielietoja teoriju praksē

Vērīga sieviete ar skaidru redzējumu par ārstniecības reformu.

Ita Vegmana

Weleda direktors 35 gadus

Pašpārliecināts vīrs, kurš aizsāka antropozofijas farmaceitisko līdzekļu un kosmētikas ražošanu.

Oskars Šmīdels

Vispasaules pētījumu metode

Ietekmējusi arī citas nozares, piemēram, pedagoģiju, arhitektūru, mākslu un medicīnu.

Antropozofija

Kopš 1921. gada

1921. gadā Futurum AG pārņēma Dr. Oskara Šmīdela vadīto izmēģinājumu laboratoriju Goetheanum centrā un apvienoja to ar farmaceita Ernsta Heima vadīto ķīmisko un farmaceitisko produktu ražošanas laboratoriju. Tā paša gada augustā uzņēmums pārvācās uz citām telpām Arleshaimā, kur aizsākās mūsdienās pazīstamā uzņēmuma Weleda AG vēsture. Kopš tā brīža uzņēmums galvenokārt koncentrējās uz farmaceitisko produktu un dabiskās kosmētikas ražošanu ar holistisku skatījumu uz cilvēkiem, sabiedrību un dabu. Jau pēc gada Weleda produktu klāstā ietilpa 120 dažādi produkti, un finansiālu apsvērumu dēļ abi uzņēmumi apvienojās, izveidojot International Laboratories and Clinical Therapeutic Institute Arlesheim AG.

'Weleda' nosaukuma iegūšana

1924 - 1933

1924. gadā visā pasaulē sāka palielināties pieprasījums pēc ārstniecības produktiem un dabiskās kosmētikas, tādēļ tika dibinātas vairākas Weleda filiāles. Pirmā filiāle tika dibināta 1924. gadā Francijā, bet 1925. gadā — filiāles Nīderlandē un Lielbritānijā. Gadu vēlāk tika dibinātas Austrijas un Čehoslovākijas filiāles, bet ASV filiāle tām pievienojās 1931. gadā.

1928. gadā no ģermāņu dziednieces un pareģes Veledas vārda tika izveidots uzņēmuma nosaukums Weleda. Uzņēmuma logotipu, kas tiek izmantots arī mūsdienās, radīja Rūdolfs Šteiners. Logotipā attēlots stilizēts spieķis un Asklēpija čūska, kas simboliski un mitoloģiski saistīta ar ārstniecību. Ap spieķi ir izvietots dodošais un saņemošais simbols, kas simbolizē Weleda medicīnisko un sociālo pieeju.

 

Klasisko produktu izstrāde

Desmitgades beigās uzņēmuma mītnē Švābijas Gmindē strādāja divpadsmit cilvēki. Uzņēmuma darbības pirmajos desmit gados tika radīti vairāki klasiski produkti, kas joprojām ir pieprasīti Weleda klientu vidū. Aktuālajā produktu katalogā un mājas lapā varat atrast rozmarīna eļļu matiem (radīta 1922. gadā), kalcija kompleksu (1924.), bērza lapu eliksīru (1924.), arnikas masāžas eļļu (1926.), barojošu ādas kopšanas līdzekli (1927.) un priežu vannas pieniņu (1927.).

 

Kopš 1932. gada Weleda informē savus klientus regulārā izdevumā Weleda Nachrichten, kas šobrīd pazīstams kā Weleda Magazine. Laikraksts kara laikā bija aizliegts, bet šobrīd to lasa pusmiljons cilvēku.

1933 - 1976

Weleda kā Šveices uzņēmumu Otrais pasaules karš tikpat kā neskāra. Eiropas ekonomiskā uzplaukuma laikā piecdesmitajos un sešdesmitajos gados produktu klāsts paplašinājās. Parādījās jauni produkti, kas nu jau kļuvuši par klasiku, piemēram, tēja barojošām māmiņām (1950.), smiltsērkšķu eliksīrs (1955.), tonizējošs līdzeklis ādai (1959.), skūšanās krēms (1960.), lavandas vannas pieniņš (1961.), balzams pēdu kopšanai (1962.) un kastaņu šampūns (1966.). 1960. gadā radot kliņģerīšu eļļu zīdaiņu ādas kopšanai, tika likts pamats veiksmīgai zīdaiņu un bērnu ādas kopšanas līdzekļu sērijai, kurā tiktu izmantotas biodinamiski audzētas kliņģerītes.

Weleda visā pasaulē

1952. gadā tika paplašināta Weleda filiāle Francijā, atverot jaunu ražotni Senluisā, Elzasā. Pēc tam starptautiskas filiāles tika atvērtas arī Itālijā (1953.), Jaunzēlandē (1955.), Zviedrijā (1956.), Brazīlijā (1959.) un Argentīnā (1965.).

Būtisks pavērsiens notika 1976. gadā, kad Weleda darbinieki uzsāka darbu pie monogrāfijām Vācijas homeopātiskajai farmakopejai. Kopš tā laika Weleda pienākums ir sagatavot informāciju par gandrīz visiem ārstniecības līdzekļiem, kam tiek veikta neorganiskā, karstuma vai ritmiskā apstrāde.

 

1977 - 2004

1992. gadā Weleda milzīgais produktu klāsts, kurā ietilpa vairāk nekā 10 000 produktu, bija pieejams 30 valstīs. Cilvēki aizvien vairāk sāka rūpēties par vidi, un pieprasījums pēc dabiskās kosmētikas auga. Tas lika pārskatīt vecās produktu receptes un radīt jaunas. 20. gs. beigās un 21. gs. sākumā tika dibinātas vēl citas starptautiskās filiāles. Weleda filiāle Čīlē tika dibinātā 1992. gadā, Peru — 1993. gadā, Japānā — 1999. gadā, Slovākijā — 2000. gadā, bet Somijā — 2004. gadā.

Joprojām pionieris

2006 - šodienai

2006. gadā Francijas filiāle atvēra Espace Weleda — labsajūtas oāzi, kas ietvēra arī ekskluzīvas spa procedūras un veikalus. 2007. gadā Weleda un citi vadošie dabiskās kosmētikas ražotāji aizsāka NaTrue bezpeļņas iniciatīvu, kas nosaka skaidras starptautiskās vadlīnijas termina „dabiska kosmētika” lietošanai un garantē klientiem caurskatāmību, izsniedzot NaTrue sertifikātus. 2011. gadā Weleda svinēja savas izaugsmes un ilgtspējības 90. gadadienu. Šobrīd mēs esam vieni no populārākajiem antropozofijas ārstniecības līdzekļu piegādātājiem un galvenais dabiskās kosmētikas piegādātājs. Šobrīd Weleda visā pasaulē nodarbina ap 2000 pilna laika darbinieku, no kuriem 70 % ir sievietes. Turklāt Weleda sadarbojas ar daudziem citiem uzņēmumiem un partneriem tādās jomās kā izpēte, mazumtirdzniecība un izejmateriālu vākšana.

Veido vēsturi ar mūsu mantojumu prātā

Pateicoties dedzīgu cilvēku palīdzībai un komandas darbam visā pasaulē, uzņēmums Weleda savas darbības laikā ir nepārtraukti attīstījies. Dibinot uzņēmumus citās valstīs, ir parādījusies cita veida globalizācija - daudzās valstīs, kur uzņēmums šobrīd darbojas, pacienti, ārsti un farmaceiti ir veicinājuši uzņēmuma izveidi, izsakot vajadzību pēc antropozofijas medikamentiem un dabiskiem kosmētikas līdzekļiem. Weleda vienmēr ir palikuši uzticīgi sev, uzņēmuma dibinātājiem un savām vērtībām. Weleda kā visā pasaulē pazīstams zīmols kopš savas darbības uzsākšanas 1921. gadā ir darbojies saskaņā ar nemainīgiem sociālajiem, vides aizsardzības un ekonomikas principiem.

Vairāk

Veiksmes stāsts balstās uz spēcīgiem principiem

Weleda mērķis ir saglabāt, uzlabot un atjaunot veselību cilvēkiem.

Kas mēs esam

Mūsu holistiskā pieeja

Mūsu zināšanas un prakse balstās uz antropozofijas principiem.

Holistiska veselība

Stingra apņemšanās

Tradīcijas un inovācijas ir vienlīdz svarīgas Weleda.

Ilgtspējība

Skaistums ar ķermeņa, prāta un dvēseles līdzsvaru

Mūsu solījums ir panākt stimulāciju un iedvesmu, jūsu ķermenim, prātam un dvēselei.

Dabisks skaistums