Antropozofija

Antropozofiju radīja filozofs un dabaszinātnieks Rūdolfs Šteiners kopā ar saviem domubiedriem. Tā ir ietekmējusi arī citas nozares, piemēram, pedagoģiju, arhitektūru, mākslu un medicīnu, turklāt antropozofijas klātbūtni ik dienas var just uzņēmumā Weleda.

Dibinātājs Rūdolfs Šteiners

Antropozofija ir visā pasaulē izmantota pētniecības metode, kuras saknes meklējamas Eiropā. Šī metode ar zinātnes palīdzību pēta garīgumu. Tā ļauj labāk izprast cilvēces likumus un atbilstoši rīkoties, piedāvājot dažādām dzīves jomām piemērotus līdzekļus un ieteicamās darbības. Šo pētniecības metodi radīja austriešu dabaszinātnieks un filozofs Rūdolfs Šteiners (1861–1925) - kaislīgs pētnieks ar milzīgām zināšanām par dažādām zinātnes, dabisko tiesību un filozofijas nozarēm.

No zinātniskās domāšanas uz garīgo pieredzi

Atšķirībā no tolaik piekoptajiem akadēmiskajiem principiem, Šteiners ar terminu „antropozofija” apzīmēja garīgās pasaules izpēti, koncentrējoties uz zinātnisko un garīgo pieredzi, un veltīja tam savu darbu. Antropozofijas sākumpunkts ir precīza zinātniskā domāšana. Precīzās izpētes metodes, kas citkārt pievēršas tikai materiālajai pasaulei, šajā gadījumā caur zinātni tiek pievērstas arī garīgajai pasaulei.

 

Antropozofiju var raksturot šādi — cilvēki izprot pasauli caur savām maņām un prāta procesiem. Zināšanas par šādi iegūtiem secinājumiem dēvē par antropoloģiju. Antropozofija pārnesa šo pieeju arī garīgā līmenī, jo cilvēki var uztvert apkārtējo vidi arī caur sajūtām un domām. Šteiners nodevēja šo zinātni par antropozofiju — „cilvēka gudrību”, no grieķu valodas vārdiem anthropos (cilvēks) un sophia (gudrība)

 

1923. gadā Šteiners dibināja Galveno Antropozofijas biedrību, kuras uzdevums bija uzturēt brīvu kultūras un intelektuālo dzīvi un veicināt garīgās pasaules izpēti. Lai veiktu garīgo izpēti, Dornahā tika dibināta Garīgās zinātnes skola, tikai dažu kilometru attālumā no Weleda šībrīža galvenās mītnes Arleshaimā. Skola atrodas iespaidīgajā arhitektūras projektā, Goetheanum centrā. Tas ir Rūdolfa Šteinera projektēts antropozofijas centrs, kurā ir divas zāles ar 1500 sēdvietām, galerija, lekciju auditorijas, bibliotēka, grāmatnīca un Antropozofijas biedrības administratīvās telpas. Vairākas reizes gadā šajā centrā tiek organizētas konferences par dažādām plašu sabiedrības daļu interesējošām tēmām.

Antroposofijas ietekme uz Weleda

Antropozofijas mērķis ir cilvēka visaptveroša attīstība. Mūsdienās antropozofijas principi ir meklējami daudzās citās jomās, tostarp pedagoģijā, arhitektūrā, mākslā, medicīnā un lauksaimniecībā. Pēc Šteinera iniciatīvas tika izveidotas arī Valdorfa skolas (dēvētas arī par Šteinera skolām un bērnudārziem), antropozofijas medicīna, dabiski ķermeņa kopšanas produkti un biodinamiskā lauksaimniecība. Arī mūsdienās uzņēmumam Weleda minētās lietas ir ļoti svarīgas.

 

Neatkarīgi no tā, vai runa ir par mūsu medikamentu un dabiskās kosmētikas produktu ražošanu vai sadarbību ar mūsu partneriem, piegādātājiem un darbiniekiem, mēs vienmēr uztveram cilvēkus, sabiedrību un dabu kā holistisku veselumu, ko saista mūsu ikdienas aktivitāšu saikne ar dabu.

 

Vairāk

Vīrs ar vīziju

Weleda garīgais un filozofiskais dibinātājs

Rūdolfs Šteiners

Viņa pielietoja teoriju praksē

Vērīga sieviete ar skaidru redzējumu par ārstniecības reformu.

Ita Vegmana

Weleda direktors 35 gadus

Pašpārliecināts vīrs, kurš aizsāka antropozofijas farmaceitisko līdzekļu un kosmētikas ražošanu.

Oskars Šmīdels