Dzīves gadalaiki

Pasaule nepārtraukti mainās

Ikviens zina un saprot, ka pasaule mums apkārt pastāvīgi ritmiski mainās un progresē, taču reizēm mēs to nepamanām. Gluži kā gadalaiki, kas uzskatāmi parāda dabas ciklu, arī mūsu ķermeņi regulāri ritmiski mainās. Ik pēc septiņiem gadiem mūsu ķermeņa šūnas atjaunojas, un mūsu apziņai ir iespēja ieiet jaunā, pilnīgākā attīstības līmenī.

No fiziskas augšanas līdz emocionālai uzmanībai

Antropozofijā ir runa par šādiem septiņu gadu cikliem, kas sadala cilvēka dzīvi, un tiek parādīts, kā, cikliem mainoties, izpaužas jauni mūsu cilvēcīguma aspekti. Trīs pirmajos septiņus gadu ilgajos periodos (no 0 līdz 21 gada vecumam) ķermenis attīstās no bērna ķermeņa līdz pieauguša cilvēka ķermenim. Pēc šīs fiziskās fāzes seko vēl trīs periodi (no 21 gada līdz 42 gadu vecumam), kuru laikā attīstās mūsu gars jeb dvēsele. Šajā laikā mēs sev uzdodam jautājumus - kas es esmu? Kā es vēlos dzīvot? Kā manas vēlmes un spējas padara mani atšķirīgu? Laika posmā no 42 līdz 63 gadu vecumam pakāpeniski attīstās prāts un tā saucamā augstākā būtība. Šajā dzīves posmā mēs aizvien vairāk strādājam citu labā, un mūsu stāvoklis ļauj dalīties ar savām zināšanām, lai palīdzētu citiem.

Minētās pārmaiņas ne vienmēr notiek spontāni vai mierīgos apstākļos. Dažkārt personīgā attīstība ir iespējama tikai pēc kāda apvērsuma vai krīzes. Kādas ir labās ziņas? Ja mēs apzināmies un pieņemam notiekošās pārmaiņas, mums ir liela iespēja aktīvi virzīt savu dzīvi jaunā virzienā.

Weleda filozofija balstās uz pieņēmumu, ka novecošana ir dabisks process — mēs nevēlamies to apturēt un nevēlamies cilvēkus padarīt jaunākus. Mēs vēlamies, lai mūsu klienti justos un izskatītos labi, vairojot iekšējo skaistumu, kas būtu redzams ikvienā dzīves posmā. Mūsuprāt, mirdzums, kas plūst no iekšienes uz āru, ir ārkārtīgi svarīgs.

Dzīve starp galējībām

Kas ādai nepieciešams 21–28 gadu vecumā — dzīve starp galējībām

Jaunība ir krāsainākais dzīves posms. Jaunieši beidzot ir pietiekami neatkarīgi, lai atklātu, ko dzīve spēj sniegt, un viņi piedzīvo daudz pārmaiņu. Šajā dzīves posmā cilvēks svārstās starp atklāšanas prieku un vēlēšanos būt drošībā. Pastāvīgas pārmaiņas bieži atstāj ietekmi arī uz ādu — tā var kļūt sausa un jutīga, ādai ir nepieciešama attīrīšana, un tā var būt uzņēmīga pret iekaisumu.

Īrisam ir dabisks talants līdzsvarot galējības. Auga stublājs regulē mitrumu tik labi, ka augs labi jūtas purvā, taču tikpat labi spēj pārciest ilgstošus sausuma periodus. Īriss, mūsu ādas kopšanas produktu līnijas paraugaugs, lieliski liek lietā savas īpašības jauniešu ādas kopšanā. Tas palīdz ādai līdzsvarot savu stāvokli, veicinot veselīga līdzsvara atjaunošanu.

 

Īrisu mitrinošs dienas krēms sejai

Ādas mitruma līdzsvars sievietēm, kas vēl nav sasniegušas 30 gadu vecumu. Sausai un ļoti sausai ādai.

Īrisu mitrinošs krēms sejai

Dabisks mitrinošais līdzeklis normālai un jaukta tipa ādai. Var lietot no rīta un vakarā, arī zem kosmētikas.

Īrisu mitrinošs nakts krēms

Bagātīgs nakts krēms sausai ādai. Paredzēts sievietēm, kas vēl nav sasniegušas 30 gadu vecumu.

Dzīve zied

Kas ādai nepieciešams 28–42 gadu vecumā — dzīves plaukums

Sasniedzot 30 gadu vecumu, mēs saprotam, ka dzīvei ir lielāka jēga. Mēs saprotam, ka galvenais nav pieredzēt pēc iespējas vairāk — galvenā ir mūsu pieredzes kvalitāte un ietekme. Šajā dzīves posmā mēs cenšamies apvienot daudzas prasīgas lietas — darbu, ģimeni, brīvo laiku un draudzību. Ja runa ir par emocijām, šajā dzīves posmā mēs bieži pārvietojamies no jaunības pārpilnības uz pieaugušo dzīves rāmumu. Līdzīgas pārmaiņas jūt arī mūsu āda — tā joprojām ir jauna un elastīga, bet sejas ādā ir manāmas pirmās rievas, un āda vairs nespēj reaģēt uz stresu tik veikli kā agrāk. Šajā dzīves posmā nepieciešamo harmoniju un atjaunošanās spēju nodrošina skaistā savvaļas roze. Roze vienlaicīgi ir maiga un sīksta, apvienojot pretstatus un mazinot svārstību ietekmi. Mūsu Savvaļas rozes sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļos izmantotā mežrozīšu sēklu eļļa stiprina ādas struktūru un palīdz tai nezaudēt mitrumu. Savvaļas roze arī maigi stiprina ādu, samazinot pirmās grumbas.

Savvaļas rožu izlīdzinošs dienas krēms sejai

Efektīva sejas ādas kopšana cilvēkiem, kas sasnieguši 30 gadu vecumu. Pasargā no pirmajām novecošanās pazīmēm.

Savvaļas rožu izlīdzinošs nakts krēms

Bagātīgs nakts krēms, kas baro sejas ādu un padara to gludāku.

Savvaļas rožu izlīdzinošs krēms acu zonai

Maiga acu zonas kopšana bez smaržvielām, kad sasniegts 30 gadu vecums.

Savvaļas rožu izlīdzinošs viegls krēms sejai

Maigi mitrinošs līdzeklis, kas padara ādu gludu un aizsargā to (30–40 gadu vecumā).

Dzīve visos tās aspektos

Kas ādai nepieciešams 42–56 gadu vecumā — dzīve visās tās izpausmēs

Gadiem ejot, mūsu pieredze krājas. Mēs esam atraduši savu vietu dzīvē, esam stabili nostājušies uz savām kājām, esam pilnībā ierauti notikumu plūsmā un izstrādājuši personīgo harizmu, ko varam dēvēt par savu raksturu. Lai gan agrāk galvenokārt raudzījāmies nākotnē, tagad aizvien vairāk sākam izprast savas pagātnes nozīmi. Taču šis dzīves posms nav apstāšanās punkts — tas drīzāk ir pagrieziena punkts, kurā parādās jauni iespējamie virzieni.

Šo līdzsvara stāvokli ideāli atspoguļo granātābols. Atšķirībā no citiem augiem, granātābola attīstības posmi nenotiek pakāpeniski, bet gan savstarpēji mijas un pārklājas. Ikvienā auga attīstības posmā ir saskatāms gan iepriekšējais, gan nākamais attīstības posms. Tieši tādēļ granātābola aktīvās sastāvdaļas ir ideāli piemērotas minētā vecuma cilvēku ādai. Šajā vecumā āda spēj uzturēt mazāk mitruma, tā ātrāk kļūst sausa un zaudē savu spēku un elastīgumu. Mūsu Granātābola sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļu līnijas spēj lieliski palīdzēt minēto pārmaiņu laikā, palīdzot ādai atjaunoties un aktivizējot šūnu atjaunošanos.

 

Granātābolu stiprinošs serums sejai

Intensīvs serums, kas stiprina un pasargā ādu

Granātābolu stiprinošs dienas krēms sejai

Atjauno un aizsargā ādu pēc 40 gadu vecuma, piešķir tai mirdzumu.

Granātabolu stiprinošs nakts krēms

Ādas atjaunošana nakts laikā un šūnu aizsardzība ar antioksidantu palīdzību cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma

Granātābolu stiprinošs krēms acu zonai

Sastāvs īpaši piemērots ādai ap acīm.

Reģenerācija un jauns sākums

Kas ādai nepieciešams pēc 56 gadu vecuma — pārorientēšanās un jauns sākums

Pēc tam, kad vairākus desmitus gadu cilvēki ir dzīvojuši savu ikdienas dzīvi, rodot gandarījumu ģimenē un darbā, daudzi sāk meklēt jaunu garīgu dzīves aspektu. Kad mums beidzot ir vairāk laika, ko veltīt sev, mēs varam koncentrēties nevis uz „Man ir jādara”, bet gan uz „Es varu darīt” vai „Es vēlos darīt”. Pieaugušas sievietes sāk attālināties no līdzšinējās ikdienas dzīves un meklēt jaunas iespējas. Viņas paļaujas uz savu pieredzi un intuīciju, uzsākot jaunu dzīvi kā unikālas personības.

Arī zeltainiem ziediem rotātā naktssvece ir atteikusies no augu valsts ierastā ritma, un tās ziedi atplaukst tikai vakarā. Naktssvece stimulē nobriedušas sievietes jaunās personības izjūtu, veicina ādas veselību un ļauj izpausties sievietes individualitātei. Augs sadarbojas ar nobriedušu ādu, kas bieži mēdz būt sausa, saspringusi un grumbaina, sūtot uz to atjaunojošus impulsus, kas stimulē, stabilizē un stiprina ādas barjeru un palīdz radīt jaunu ādas mirdzumu.

 

Naktssveces krēmveida dušas ziepes

Svaigas ziedu krēmveida dušas ziepes, kas ar mīlestību pielāgotas nobriedušai ādai.