Saulespuķu eļļa

Pušta, Ungārija
Map of Hungary - Sunflower

Bioloģiski audzēto saulespuķu sēklu eļļai ir daudz barojošu īpašību

Ungārijas centrālajā daļā esošo stepju vidū redzami lauki ar koši dzeltenajiem saulespuķu ziediem. Tā ir Ungārijas senā Pušta — agrāk tā bija bezgalīga zāles jūra, bet tagad tur bioloģiski tiek audzētas sertificētas saulespuķes, no kurām ražo eļļu Weleda produktiem.

Izseko saules kustībai

Saulespuķu dzimtene ir Ziemeļamerika un Centrālamerika, kur vietējie iedzīvotāji lietoja saulespuķu sēklas kā barojošu pārtikas produktu. Eiropā sēklas pirmoreiz nogādāja spāņu jūrnieki 16. gadsimtā, un kopš tā laika saulespuķes kļuvušas par ierastu parādību saimniecībās un dārzos visā Eiropā. Auga latīņu valodas nosaukums Helianthus annuus cēlies no grieķu valodas vārdiem helios (saule) un anthos (puķe). Saulainās dienās saulespuķes atvērtais zieds seko saules kustībai un rītausmā atgriežas sākotnējā stāvoklī. Ziedoša saulespuķe atgādina populāro veidu, kā bērni zīmē sauli — mirdzošs zelta disks, ko ieskauj kvēlojošas ziedlapas. Tādēļ nav brīnums, ka daudzās valodās šī auga nosaukumā ir iekļauts vārds „saule”. Vācu valodā to dēvē par sonnenblume, franču valodā — tournesol, bet Ungārijā — napraforgó (tas, kas griežas pret sauli).

 

Saulespuķei ir nepieciešama augsne, kurā ir daudz humusa un barības vielu, pietiekami daudz ūdens, insekti, kas apputeksnē augus, un, protams, saules siltums. Puštas vidienē ir visas minētās lietas, un tieši tur mūsu partneri audzē plēkšņu kviešus, kviešus un auzas. Vasaras beigās saulespuķu lapas nokalst, un ziedkopu zaļās apakšpuses kļūst dzeltenas. Šajā brīdī sēklas ir nobriedušas, un tās var novākt ar to pašu kombainu, ar kuru novāc labības graudus — tas ir ļoti izdevīgi lauksaimniekiem. Saulespuķu sēklās ir ļoti daudz eļļas — no 20 kg saulespuķu sēklu var izspiest aptuveni 7 kg saulespuķu eļļas, tādēļ Weleda no saviem ungāru partneriem iegūst ļoti daudz augstvērtīgas, sertificētas bioloģisko audzēto saulespuķu eļļas.

Ideāli piemērota kosmētikai

Turklāt Weleda iegūst saulespuķu eļļu tikai no bioloģiski audzētām šķirnēm, kuru sēklās ir daudz oleīnskābes. Šo augu sēklās ir vairāk oleīnskābes nekā parastajās saulespuķēs. No šo saulespuķu sēklām iegūtā eļļa ir stabilāka, turklāt ilgāk nezaudē savu efektivitāti, tādēļ tā ir ideāli piemērota kombinēšanai ar citām kosmētikas eļļām. Saulespuķu eļļa pazīstama ar savām barojošajām īpašībām un tiek izmantota daudzos Weleda dabiskajos kosmētikas līdzekļos, tostarp mūsu unikālajā barojošajā Granātābolu līdzekļu sērijā.

Atklājiet citus projektus

Ar enerģiju pildīta oga, kas sniedz spēku

Smiltsērkšķis no Itālijas

Aizsargā ādu un atjauno tās dabisko skaistumu

Mandele no Spānijas

Sastāvdaļas

Saulespuķu sēklu eļļa

Helianthus Annuus Seed Oil

Saulespuķu sēklu eļļa satur ļoti daudz E vitamīna, kas tiek saukts arī par jaunības vitamīnu, un kas ir spēcīgs antioksidants, attiecīgi šī eļļa var lieliski rūpēties par jebkura tipa ādas veselību un skaistumu, pasargājot to no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes.