Rozmarīns

Ademusa, Spānija
Map of Spain - Rosemary

Sens augs, kas atmodina iekšējos spēkus un palīdz pret nogurumu

Senos laikos rozmarīnu — no grieķu valodas „jūras rasa” — gan godāja, gan izmantoja ikdienā. Tas bija nozīmīgs ārstniecības augs, un to izmantoja gan dievu, gan cilvēku rotājumiem svinīgos un reliģiozos rituālos. Viduslaikos cilvēki sāka labāk izprast rozmarīna ēteriskās eļļas dziedinošās īpašības. Rozmarīns sevi izpauž ar siltuma un aukstuma palīdzību, savukārt tā atsvaidzinošais un stimulējošais aromāts atmodina iekšējos spēkus un palīdz pret nogurumu. Rozmarīna eļļa tiek izmantota daudzos Weleda ķermeņa un matu kopšanas produktos un ārstniecības līdzekļos.

Ademusas apkārtnē (Spānijā) ir ideāls klimats rozmarīna, lavandas un citu aromātisko augu audzēšanai. Ziemas tur ir aukstas, bet vasaras — karstas un sausas. Blas Aparicio šeit vada uzņēmumu Ecoaramuz, kas specializējas aromātisko augu ekoloģiskā audzēšanā, kā arī savvaļā augoša rozmarīna sertificētā vākšanā. Kalnu ielejas ieskautā uzņēmuma žāvēšanas un destilācijas fabrikā, kas atrodas aptuveni 8 km attālumā, tiek ražotas ēteriskās eļļas uzņēmumam Weleda.

Ideāli klimata apstākļi

Ražīgajos vasaras mēnešos Blas Aparicio ved 800 kg savvaļā savākto lapu un zariņu uz fabriku, kur visu kravas automašīnas kravu izber tvaika katlā. Aptuveni pēc stundas gaisu piepilda rozmarīna aromāts, kad destilācijas procesā no tvaikiem atdalās ēteriskā eļļa. No 800 kg augu tiek iegūti 4 kg eļļas. Uzņēmumam Weleda ik gadu nepieciešamas 5-6 tonnas rozmarīna eļļas.

 

Ecoaromuz piegādā lielāko daļu nepieciešamā apjoma, tādēļ, lai veicinātu labu attīstību un garantētu uzticamu piegādes apjomu, Weleda ir noslēgusi ilgtermiņa sadarbības līgumu ar minēto uzņēmumu. Weleda ir apmaksājusi pirmo piegādi un otrās destilācijas fabrikas celtniecību.

 

Plakankalnē pusstundas brauciena attālumā no Ademusas ciema trīs strādnieki ir aizņemti ar savvaļas augu sertificētu vākšanu 9500 hektāru lielā teritorijā. Tā ir milzīga platība, gaisa temperatūra ir augsta, debesis — tēraudpelēkas, bet gaiss — tīrs. Trīs strādnieki ātri vāc rozmarīnu, ar motorzāģi nozāģējot vecos zarus, kas pēc tam ar rokām tiek savākti. Jaunākos augus, kas vēl nav kļuvuši kokaini, nogriež ar dzirklēm. No augiem, kas aug vienā hektārā, tiks iegūti aptuveni 50 kg ēteriskās eļļas.

100% uzticams

Iegādājoties eļļu brīvajā tirgū, pircējs nekad nevar būt drošs, ka produkts būs kvalitatīvs. Lai nodrošinātu atbilstību mūsu augstajām kvalitātes prasībām, mēs uzticam darbu saviem uzticamajiem ilgtermiņa partneriem, kas var nodrošināt gan ekoloģisku audzēšanu, gan kvalitatīvu eļļas ieguvi. Pateicoties šādiem partneriem, Weleda spēj atbalstīt ilgtspējīgumu un vairot tā vērtību.

Atklājiet citus projektus

Ilgtspējīgi audzēta ratānija no Andiem — rūpes par zobu veselību

Ratānija no Perus

Saglabā ādu mitru, atjauno dabiskās eļļas un neļauj ādai kļūt sausai

Sezams no Meksikas

Sastāvdaļas

Rozmarīna lapu eļļa

Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Rozmarīna lapu eļļa ir ēteriskā eļļa, kura tiek iegūta no rozmarīna lapām un ziediem. Kopā ar citām dabīgām ēteriskām eļļām tā tiek izmantota aromatizēšanai.