Mandele

Alikante, Spānija
Image of Almond Spain - Almond

Viena no maigākajām, vērtīgākajām eļļām jutīgai ādai

Dabiskā mandeļu eļļa ir jutīgai ādai paredzēto Weleda dabisko kosmētikas produktu galvenā sastāvdaļa. Tā ir ļoti pieprasīta un atzīta par vienu no vērtīgākajām eļļām ādas kopšanai. Dažādos produktos — no mazuļu eļļas līdz mitrinošiem sejas krēmiem — izmantotā mandeļu eļļa maigi rūpējas par jutīgu, sausu un iekaisušu ādu. Weleda ir pamanījusi, ka pēdējo gadu laikā ir audzis pieprasījums pēc mūsu produktiem jutīgai ādai, jo mūsdienu dzīvesveids un piesārņojums ir palielinājis ādas jutību. Lai apmierinātu šo pieprasījumu, ir ārkārtīgi svarīgi nodrošināt mūsu izmantotās mandeļu eļļas atbilstību augstajiem kvalitātes standartiem.

Weleda sadarbojas ar Mamanas kooperatīvu Valensijas reģionā Spānijā, no kurienes mums regulāri tiek piegādātas bioloģiski audzētas mandeles. Netālu no Alikantes pilsētas esošajos kalnos simts mandeļu audzētāju uztur vienu no lielākajām Eiropas mandeļu audzētavām. Pateicoties kopīgai filozofijai par ilgtspējīgu attīstību un vides aizsardzību, Weleda un Mananas kooperatīva sadarbība plaukst un zeļ. Minētā filozofija saskatāma pat tik vienkāršos procesos kā ūdens taupīšana 6000 hektāru lielajā teritorijā. Audzētāji apzināti taupa Spānijā tik dārgo ūdeni, jo pārmērīgas apūdeņošanas dēļ augsne var kļūt sāļāka, var sākties erozija un augsnes auglības samazināšanās.

Ilgtspējīguma principa ievērošana

Taupot ūdeni, lauksaimnieki parāda, ka domā ilgtermiņā, taču tam ir sava cena. Apzinīgie lauksaimnieki no viena hektāra novāc tikai aptuveni 500 kg mandeļu — desmito daļu no tā, ko nodrošina intensīvās audzēšanas metodes Kalifornijas plantācijās.

Lai novāktu ražu šajā kalnainajā apvidū, darbiniekiem savā starpā ir jāsadarbojas un jāiegulda ļoti liels darbs. Lai novāktu viena koka ražu, diviem pieredzējušiem darbiniekiem, ņemot talkā tīklus un kārtis, ir jāstrādā aptuveni 10 minūtes. Mandeļu vākšana nav tik viegla, kā izskatās — ar mandelēm pildītie tīkli ir ļoti smagi, un darbiniekiem jāpavada vairākas smagas stundas noliecoties un stiepjoties. Taču, pateicoties ilgtermiņa sadarbībai ar Weleda, šie lauksaimnieki ir ļoti motivēti. Viņi lepojas, ka ražo kvalitatīvas mandeles un pareizi tās apstrādā, lai raža pēc novākšanas tiktu rūpīgi un ātri izžāvēta.

Maiga apstrāde

Pirmajā apstrādes posmā īpašas iekārtas atdala augļu zaļo un mīksto čaulu. Pēc tam mandeles tiek atvērtas, atsedzot vērtīgo kodolu. Lielākā daļa Mananas kooperatīva ražas tiek pārdota kā pirmšķirīgas bioloģiski audzētas mandeles cilvēku patēriņam, bet aptuveni ceturtdaļa ražas nonāk eļļas spiedē, kur tiek veikta aukstā spiešana un filtrācija. Tad vērtīgā eļļa tiek attīrīta un bioloģiski sertificēta, bet pēc tam nosūtīta uz Weleda ražotnēm Šveicē, Vācijā un Francijā, kur pēc vēl stingrākām kvalitātes pārbaudēm tā tiek apstrādāta, kļūstot par Weleda maigāko ķermeņa kopšanas līdzekļu sastāvdaļu.

Atklājiet citus projektus

Bioloģiski audzēto saulespuķu sēklu eļļai ir daudz barojošu īpašību

Saulespuķe no Ungārijas

Muskuļu un brūču dziedēšanas un aizsardzības līdzeklis

Arnika no Rumānijas

Sastāvdaļas

Saldās mandeles eļļa

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

Saldo mandeļu eļļa ir ādai draudzīga un ideāli piemērota jutīgai, raupjai un sausai ādai. Saldo mandeļu eļļa ir piemērota arī aprūpei zīdaiņiem un maziem bērniem.