Kliņģerīte

Švābijas Gminde, Vācija
Map of Germany - Calendula Raw Material

Starojošs, maigs zieds, kas universāli palīdz pret dažādiem ievainojumiem un iekaisumu

Kliņģerītei ir būtiska loma Weleda biodinamiskajos dziedināšanas līdzekļos. Kliņģerīšu ķermeņa kopšanas sērija bērniem ir tikai viens piemērs, kā tiek izmantots šis remdinošais un noderīgais augs — arī daudzus citus mūsu kosmētikas un ārstniecības līdzekļus nebūtu iespējams radīt bez kliņģerītes vērtīgā ekstrakta. Tās galvenokārt tiek audzētas Eiropas lielākajā biodinamisko ārstniecības augu audzētavā, mūsu bāzē Švābijas Gmindē, Vācijas dienvidos.

 

Ārstniecības augu dārzs uzplaukst ik vasaru jūnijā — hektāru lielajā teritorijā ainavu izgaismo simtiem tūkstoši spilgti oranžo kliņģerīšu ziedu. Ar rokām tiek novāktas aptuveni trīs tonnas ziedu, bet pēc tam — vairāk nekā 14 tonnas lapu un kātu. No tiem tiek gatavotas tinktūras un augu ekstrakti gandrīz 30 Weleda ārstniecības un dabiskās kosmētikas produktiem.

Krāšņāka ainava

Kliņģerīte ir viens no daudzpusīgākajiem un efektīvākajiem ārstniecības augiem, kas palīdz rūpēties par ādas dabisko veselību. Brūču dziedēšanai lieliski noder kliņģerīšu sastāvā esošo vērtīgo barības vielu, piemēram, karotinoīdu, flavonoīdu un triterpēna saponīnu, daudzums. Kliņģerītes ekstrakti veicina ievainotas ādas atjaunošanos un var palīdzēt pret iekaisumu, smaganu infekciju un saaukstēšanās gadījumiem.

Kvalitātes pārbaude ražas novākšanas brīdī

Weleda piekoptā augu audzēšanas metode ir biodinamiska, un biodinamiskās lauksaimniecības pamatā ir cikla princips. Tā ietvaros tiek uzskatīts, ka organiskie atlikumi ir pilnībā pārstrādājami un uztur augsnes dzīvotspēju. Protams, ņemot vērā, ka netiek izmantoti mākslīgie mēslošanas līdzekļi un pesticīdi, ir jāiegulda liels fiziskais darbs. Piemēram, augsne ir regulāri jāuzar, lai tā būtu irdena un kliņģerītes spētu uzņemt barības vielas. Pat ziedi tiek vākti ar rokām, taču manuālā ražas novākšana nodrošina labāku kvalitāti, ziedu vācēji pārbauda to kvalitāti jau vākšanas laikā. Tiek garantēts arī svaigums, jo ziedi nekavējoties tiek nogādāti rūpnīcā, kas atrodas pie lauka. Tieši tur saulainā kliņģerīte kļūst par vienu no mūsu maigās, dabiskās kosmētikas galvenajām sastāvdaļām.

Atklājiet citus projektus

Muskuļu un brūču dziedēšanas un aizsardzības līdzeklis

Arnika no Rumānijas

Kalnu pļavu zieds — pielāgošanās meistars

Žibulītis no Vācijas

Sastāvdaļas

Kliņģerīšu ekstrakts

Calendula Officinalis Extract

Kliņģerīšu ekstraktu iegūst no Calendula officinalis ziediem. Kliņģerīšu ekstraktam piemīt antiseptiskas īpašības, tas ārstē dažādas ādas problēmas. Iznīcina brīvos radikāļus un iedarbojas kā dabisks UV filtrs.