Sezams

Halisko, Meksika

Saglabā ādu mitru, atjauno dabiskās eļļas un neļauj ādai kļūt sausai

Dabiskā sezama eļļa ir daudzu Weleda ķermeņa kopšanas produktu — no atsvaidzinošām dušas ziepēm līdz mazuļu ķermeņa kopšanas līdzekļiem — būtiska sastāvdaļa. Bioloģiski audzētā sezama eļļa saglabā ādu mitru, atjauno dabiskās eļļas un neļauj ādai kļūt sausai.

Savus bioloģiski audzētā sezama eļļas krājumus lielākoties iegūstam no Meksikas dienvidiem, kur mums ir izveidojusies ilgtermiņa sadarbība ar vietējo ģimenes uzņēmumu Sesajal. Tas ir izcils piemērs, kā ilgtspējīga uzņēmējdarbība dod labumu videi un ikvienam ražošanā iesaistītajam. Ģeogrāfiski daudzveidīgajā Halisko štatā, Meksikā vairāk nekā 1300 hektāru lielā teritorijā strādā vairāk nekā 200 lauksaimnieku, kas vāc pirmšķirīgu sezamu.

Uzticama partnerība

Weleda un Sesajal partnerattiecību pamatā ir Weleda stingrā vides aizsardzības politika, klientu prasības attiecībā uz kvalitāti un vietējo lauksaimnieku dzīves kvalitāte. Sesajal nolīgtie lauksaimnieki audzē sezamu saskaņā ar bioloģiskās audzēšanas principiem. Novāktā sezama raža tiek apstrādāta Sesajal eļļas rūpnīcā. Lauksaimnieku algas ir virs vidējās, tādēļ sezama vākšana ir ienesīgs papildu darbs tiem lauksaimniekiem, kas strādā arī banānu, ananāsu un papaijas plantācijās. Šī uzticamā sadarbība garantē lauksaimniekiem drošu nākotni un attur viņus no pārvākšanās uz lielo pilsētu graustu rajoniem.

Taču darbs ar izejvielām nav viegls. Mums izejvielu iegādes un apstrādes procesa svarīgākais aspekts ir piesardzība, jo visai piegādes ķēdei, no audzēšanas līdz iepakošanai, jābūt izsekojamai. Lai atšķirtu bioloģiski audzētā sezama sēklas no parastajām, lauksaimnieki tās uzreiz pēc novākšanas uz lauka atzīmē ar marķējumu „Organico Ajonjoli”. Tādējādi bioloģiski audzētā sezama sēklas nonāk Gvadalaharas eļļas rūpnīcā skaidri marķētas, un tās var droši uzglabāt, nebaidoties tās sajaukt ar citām sēklām.

Novāc ar rokām

Sezamu galvenokārt vāc ar rokām — vienā dienā 4-6 cilvēki var novākt ražu aptuveni 4 hektāros. Ir skaidrs, ka šis darbs ir ļoti darbietilpīgs, tādēļ viens no mūsu galvenajiem izaicinājumiem ir palielināt ražošanas efektivitāti un strādnieku algas. Lai to paveiktu, 2009. gadā tika nopirkti trīs ražas vākšanas transportlīdzekļi un trīs traktori, kas palīdz palielināt gan lauksaimnieku produktivitāti, gan ienākumus. Sesajal pieņēmuši darbā arī divus lauksaimniecības inženierus, kas kopā ar lauksaimniekiem apstrādās laukus un palīdzēs palielināt ražu. Tiks uzlabota augsnes kvalitāte, kopā ar sezamu tiks audzēti arī citas kultūras, un lauki tiks mēsloti ar kompostu. Šobrīd ražu vāc reizi gadā, bet ilgtermiņā tai varētu pievienoties arī otra ražas vākšana sausajā sezonā no februāra līdz maijam.

Atklājiet citus projektus

Ar enerģiju pildīta oga, kas sniedz spēku

Smilstērkšķis no Itālijas

Sens augs, kas atmodina iekšējos spēkus un palīdz pret nogurumu

Rozmarīns no Spānijas

Sastāvdaļas

Sezama sēklu eļļa

Sesamum Indicum Seed Oil

Sezama sēklu eļļa ir lieliski piemērota masāžām un sausai, prasīgai ādai, bet tā tiek izmantota arī citos produktos kā, piemēram, matu kondicionēšanas produktos. Sezama sēklu eļļai ir antioksidatīva iedarbība, tā satur augstu nepiesātināto taukskābju eļļas, piemēram, linolēnskābes, fitosterīnus un vitamīnu E.